Tekfen CEO’sundan Bakü’deki dev inşaattan 35’nci kat paylaşımı

Tekfen Holding CEO’su Hakan Göral, yapımı süren Azerbaycan Merkez Bankası inşaatıyla ilgili paylaşım yaptı.

RÜZGARLAR ŞEHRİ

Göral, “Bad-ı Kübe yani “Rüzgarlar Şehri” olarak anılan, hatta ismini bu tanımdan aldığı söylenen Bakü’de merkez bankası inşaatımız programa uygun olarak ilerliyor

35 katlı bu binada şiddetli rüzgarlar nedeniyle dönem dönem çalışmak mümkün olmuyor

2025 Mart gibi bitmesi beklenen bu yapının, kardeş ülke Azerbeycan’a hayırlı olmasını temenni ederim. Bugüne kadar büyük bir eforla çalışan proje arkadaşlarıma da teşekkür ederim” dedi.

168 METRE YÜKSEKLİĞİNDE OLACAK

Tekfen İnşaaat 1995 yılından beri Azerbaycan’daki faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor. 2021 yılında da Azerbaycan Merkez Bankası’nın yeni binasının projelendirme ve yapım işlerini anahtar teslim olarak üstlendi. Sözleşme kapsamında 36 ayda tamamlanması planlanan Merkez Bankası binası, 67 bin 981 metrekarelik alanda 37 kat olarak, 168 metre yükseklikte inşa edilecek.

Bakü Haydar Aliyev Bulvarı’nda yapılacak Merkez Bankası binası, daha önce yine Tekfen İnşaat tarafından tamamlanan ve uluslararası inşaat ödüllerinden biri olan ‘ENR Global Best Projects’ listesinde kendi kategorilerinde ‘Dünyanın En İyi Projesi’ ve ‘Liyakat’ ödüllerini alan Bakü Olimpiyat Stadı, SOCAR Tower ve Azerbaycan Vergi Bakanlığı Binası ile yakın noktada konumlanacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir